с. Мар'янське. Мар'янська ЗШ І-ІІІ ступенів №1 Зеленодольської міської ради

МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

ПЛАН РОБОТИ НА 2014-2015 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ЗАСІДАННЯ №1

ТЕМА. Організація роботи методичного об’єднання  в 2014-2015 навчальному році.

МЕТА. Ознайомлення з планом роботи методичного об’єднання на 2014-2015 н.р., опрацювання нормативних документів.

Форма проведення : методична консультація

1. Аналіз навчально-виховної роботи за 2013-2014 н.р.
  2. Ознайомлення з планом роботи методичного об’єднання на 2014-2015 н.р.
  3. Опрацювання нормативних документів:
    • Програм з предметів для загальноосвітніх класів;
    • Критерії для підсумкового (тематичного) оцінювання; навчальних досягнень учнів;
    • Матеріалів для незалежного тестування випускників;
    • Методичних рекомендацій до вивчення математики, фізики, біології, хімії, географії та інформатики в 5—11 класах 11-річної школи (фахові журнали, сайт Міністерства освіти та науки).

1. Обговорення індивідуальних проблемних тем учителів.
  2. Експрес-інформація про новини педагогічної та методичної літератури з питань викладання предметів природничо-математичного циклу.

Завдання членам МО:

1)      Опрацювати програму « Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості».

2)      Вивчення шляхом самоосвіти інтерактивних технологій навчання, розроблення серії уроків по даній темі.

3)      Підготовка і проведення предметних тижнів та шкільних олімпіад.Участь у конкурсах « КОЛОСОК», «ЛЕВЕНЯ», «ЕРУДИТ» та ін.

ЗАСІДАННЯ №2

ТЕМА. Методичні проблеми впровадження комп’ютерних технологій у процес вивчення природничо-математичних дисциплін

МЕТА. Ознайомлення з інформаційними технологіями навчання , які забезпечують    розвиток творчої особистості учня, допомагають реалізовувати

головну мету –єдність навчання, виховання і розвитку.

Форма проведення : педагогічна ярмарка

І   ДОПОВІДІ:

1. Використання нових інформаційних технологій у процесі навчання природничо -    математичних дисциплін.( Баліцька О.Г.)
  2. Організація навчально-дослідницької роботи учнів при роботі над математичною задачею. ( Вчерашня М.П.)

ІІ ПРАКТИЧНА РОБОТА:

Тема. Моделювання інтегрованих уроків біології, географії, хімії,фізики, математики з використанням мультимедійних технологій .

1)Колупаєв М.А. - відкритий урок по темі

2)Вовченко Н.В. - відкритий урок по темі

3)Нікіфорова А.В. - відкритий урок по темі

4)Слобода І.В. - відкритий урок по темі

5)Вчерашня Л.І. - відкритий урок по темі

6) Прохорець Л.Ю. - відкритий урок по темі

ІІІ Огляд фахових періодичних видань з проблеми комп’ютеризації навчально-виховного процесу.(Баліцька О.Г.)

ЗАСІДАННЯ№3

ТЕМА. Ефективне використання нових педагогічних технологій з метою вироблення в учнів умінь практичного та творчого застосування

набутих знань.

МЕТА.  Пошук ефективних методів навчання і методичних прийомів, які б активізували школярів, стимулювали їх до творчого застосування

набутих знань.

Форма проведення : семінар-практикум

І ДОПОВІДІ:

1)Групова форма організації учнів на уроках ( Колупаєв М.А)

2) Дидактичні ігри, нетрадиційні уроки.(Вовченко Н.В.)

3) Домашні експериментальні завдання, як необхідна умова забезпечення розвитку творчих здібностей учня. (Баліцька О.Г.)

ІІ Відкриті уроки  і міроприємства по даним темам дають :

1.Прохорець Л.Ю.

2.Вчерашня М.П.

3. Баліцька О.Г.

ІІІ Практична робота

1.Застосування комп’ютерних технологій у навчальному процесі.(Слобода І.В.)

2.Вправи на тренування пам’яті (Вовченко Н.В.)

ЗАСІДАННЯ №4

ТЕМА. Педагогічна підтримка творчої обдарованості.

МЕТА. Розкрити шляхи залучення учнів до ефективної навчально-пізнавальної діяльності.

Форма проведення: круглий стіл

1.Проведення Всеукраїнських конкурсів «КОЛОСОК», «ЛЕВЕНЯ», «КЕНГУРУ», «ЕРУДИТ».

2.Науково-дослідницькі роботи учнів та їх захист.

3.Наукові проекти учнів.

4.Олімпіади з базових дисциплін.

1. Удосконалення навчально-виховного процесу, роботи з обдарованими дітьми за допомогою КВК, вікторин, ігор, ребусів, кросвордів тощо.